Další typy turistiky v Mexiku

Díky bohaté rozmanitosti přírody, můžeme v Mexiku, provozovat téměř všechny druhy pozemních i vodních sportů. Vedle klasických sportovních aktivit můžeme v Mexiku provozovat i extrémní sporty, které však vyžadují výbornou fyzickou kondici a bohaté zkušenosti.

K oblíbeným sportovním aktivitám patří především plážové vodní sporty – jízda na banánu, projížďka po moři na šlapadlech, jízda na kajaku, paragliding, windsurfing, jízda na vodních lyžích nebo na vodním skútru.

Golf

Příhodné podmínky pro vášnivé hráče golfu nabízí Mayská Riviéra, v jejíž oblasti se nacházejí velmi kvalitní golfová hřiště, na kterých se odehrávají i mezinárodní golfové turnaje. V oblasti se nachází několik golfových klubů, které jsou speciálně přizpůsobeny pouze pro muže nebo ženy. Jako řádný člen můžete využívat mnoha výhod, které kluby nabízejí – půjčení golf-caru, golfové výbavy, využívat služeb trenéra.

Golfová hřiště dokonale harmonizují s okolní přírodou a díky rozmanitému přírodnímu bohatství krajiny se naskýtá při hře nádherný výhled nejen na azurově modré plochy Karibského moře či tropického pralesa, ale i na historické pozůstatky Mayské civilizace.

K nejznámějším a golfisty nejvíce navštěvovaným golfovým klubů patří: Playcar Golf Club, Iberostar Paralso Golf Course, Puberto Aventuras Golf Club, El Camaleón Golf Course a Mayan Palace Riviera Maya. Další významná golfová hřiště se nacházejí v hlavním městě Mexico City, Los Cabos a Gaudalajare.

Horská turistika

Horská turistika patří k velmi oblíbeným sportům, a to zejména díky neuvěřitelnému přírodnímu bohatství, které se nám během cesty naskýtá. Nejčastější horské cesty vedou k vrcholům sopečných vulkánů, kterými jsou Popocatépetl, Pico de Orizaba nebo Iztaccihuati. Na vrchol se však dostanou pouze zkušení vosokohorští turisté nebo horolezci, jelikož vrcholky jsou pokryty ledem a sněhem a cesta je velmi náročná a nebezpečná.

Jízda na koni

Nedílnou součástí kulturních tradic mexických domorodců je jízda na koni, která v současné době patří k vyhledávaným turistickým aktivitám.

V koňském sedle se můžeme projíždět po plážích, podél pobřeží, nebo ve speciálních parcích, které jsou určeny pouze pro tuto činnost. Zkušenější jezdci mohou absolvovat delší trasu, která vede přes Sonoru, Jalisco nebo Veracruz.

Potápění

K nejkrásnějším potápěčským lokalitám patří oblast pobřeží Yucatánu, konkrétně vody při březích ostrova Cozumel. Zde se nachází druhý největší korálový útes na světě, který se táhne od Cozumelu jižně podél celého pobřeží Yucatán. Tato oblast právoplatně patří k nejvyhledávanějším potápěčským lokalitám na světě, která je hojně navštěvována nejen zkušenými potápěči, ale i podmořskými badateli, kteří tuto krásu zfilmují.

Bohatý podmořský život nabízejí dva ostrovy, ležící severně od Cancúnu, Isla Mujeres a Isla Contoy. Velmi oblíbenou atrakcí pro zkušené, méně zkušené i začínající potápěče je potápění v cenotách, což jsou korálové jeskyně a pevniny zaplavené sladkou vodou.

K nejkrásnějším šnorchlovacím oblastem v Karibiku patří Xel-Ha, Cozumel a X-Caret, příhodné podmínky pro šnorchlování v Pacifiku jsou v letoviskách Zihuatanejo, Acapulco, Puerto Vallarta (přírodní rezervace), Huatulco, Cabo San Lucas.