Ubytování v Mexiku

V Mexiku jsou zastoupeny téměř všechny formy ubytovacích kapacit, jejichž kvalita však zřídka odpovídá požadovaným cenám. Nejlevněji nás vyjde ubytování v kempu, které však není z hlediska dlouhodobějšího cestování příliš pohodlné. Nejdražší ubytování nabízejí 4 – 5* hotely, které jsou soustředěny v přímořských letoviskách.

Z mexických pláží budete jen neradi odcházet
Z mexických pláží budete jen neradi odcházet

Hotely

Hotely jsou, dle kvality ubytování a poskytovaných služeb, zařazeny do pěti kategorických tříd, označeny 1* - 5*. Kvalita hotelů však neodpovídá počtem hvězdiček, pro komfortnější ubytování se doporučuje vybírat ze 4* - 5* hotelů. Na území Mexika převládají hotely střední třídy, které jsou označeny 3* a disponují vlastní koupelnou, televizorem, zřídka klimatizací. Nejdražší hotely se nacházejí v turistických oblastech na karibském pobřeží poloostrova Yucatán.

Mládežnické hostely

Hostely představují jednodušší a levnější typ ubytování, které vyhledávají především mladí lidé a studenti. Největší procento mládežnických hostelů je soustředěno v Mexico City, dále na jihovýchodě země a v centrální vrchovině. Cena na osobu a noc se pohybuje v rozmezí 5 – 15 $, výše se odvíjí od kvality a vybavení hostelů. Nejnižší cenu zaplatíme za ubytování ve společné noclehárně, jejíž součástí je společný kuchyňský kout a umývárna.

Rodinné penziony

Rodinné penziony jsou označeny názvem Casas de Huéspedes a disponují různými kvalitami ubytovacího prostředí. Za nejméně kvalitní penziony zaplatíme za noc ve dvoulůžkovém pokoji přibližně 15 $.

Apartmány

Pokud plánujeme v Mexiku pobýt delší dobu, bude výhodnější rezervovat si soukromý apartmán, jehož cena bude přijatelnější než za ubytování v hotelu nižší kategorie.

Apartmány představují větší ubytovací jednotku složenou z několika místností dle počtu ubytovaných. Jsou vybaveny plně funkčním kuchyňským koutem, vlastním sociálním zařízením a požadovaným počtem ložnic.

Kempy

Kempy se nacházejí téměř po celém území Mexika a představují nejlevnější formu ubytování.Cena za noc a stan se pohybuje v rozmezí 5 – 15 $, bez ohledu na počet nocujících. Drtivá většina kempů je velmi dobře vybavena, nacházejí se zde chemické záchody, umývárna, kohoutek s pitnou vodou a za poplatek jsou k dispozici sprchy. Nerozšířenější kempovou sítí na území Mexika je KAO – Kampers of America, která nabízí velmi kvalitní podmínky k ubytování. Ceny jsou však oproti ostatním kempům o něco dražší a podmínky ubytování přísnější. Cena za noc, pro dvě osoby ve stanu, se pohybuje mezi 15 – 25 $, za každou další osobu se účtuje příplatek do výše až 5 $. V ceně ubytování jsou zahrnuté sprchy s teplou vodou, bazén, hrací místnost, minigolf, plně vybavená kuchyňka, ke stanům vede zásuvka s elektrickou přípojkou.