Počasí v Mexiku

Podnebí v Mexiku je velmi rozmanité, klima se liší dle jednotlivých oblastí a v závislosti na konkrétním místě. Klimatické podmínky nejvíce ovlivňuje zeměpisná délka, přilehlá moře a oceány a rozmanitý terén. Na severu země převládá subtropické podnebí, které směrem k jihu přechází to podnebí tropického.

Pobřeží disponuje horkým a velmi dusným počasím, ve vnitrozemí a vyšších nadmořských výškách převládají sucha a nesnesitelná horka.

Turisté, kteří chtějí strávit pobyt u moře, by měli do Mexika zavítat v období duben – červen, kdy jsou nejpříhodnější podmínky pro slunění na pláži a koupání se v teplém moři.V měsících červenec a srpen dosahují teploty svého maxima, které jsou doprovázeny nepříjemným dusnem, což má špatný vliv na lidský organismus.

Za nejideálnější období k absolvování turistických a poznávacích výletů se považují měsíce září – prosinec a březen – duben.

Nižšími teplotami disponuje hlavní město, ve kterém vane suchý a studený vzduch a teplotní rozdíly mezi dnem a nocí bývají rozdílné až o 15 ºC.

Nejméně dešťových srážek spadne v období od listopadu do března, období dešťů přichází v letních měsících a trvá do začátku října.

Mexiko - Cancún - průměrné teploty

měsícprům. teplota vzduchu - denprům. teplota vody
leden23ºC24ºC
únor24ºC25ºC
březen26ºC26ºC
duben27ºC27ºC
květen28ºC27ºC
červen29ºC28ºC
červenec29ºC28ºC
srpen29ºC28ºC
září28ºC27ºC
říjen27ºC27ºC
listopad26ºC26ºC
prosinec24ºC25ºC

Mexiko - aktuální teploty


Click for Cancun, Mexiko Forecast
Click for Acapulco, Mexiko Forecast

Mexiko - satelitní mapa